blog.premiumtravel.sk

Tip na výlet: Lednice, Česká republika

Pridané 29. apríla 2012

VIAC

Vlakom z Bratislavy a s jedným prestupovaním v Břeclavi sa dostaneme do nádherného komplexu dvoch zámkov s úžasnými záhradami. Za jeden deň si to pozrieť sa zvládnuť nedá. Ale taky predĺžený víkend stojí za to. Zámok Lednice sa nachádza na pravom brehu rieky Dyje. Tento komplex s nádhernými parkmi patrí medzi najkrajšie v Českej republike. Veľkolepé výzdoby interiérov s pôvodným historickým nábytkom núti človeka sa zastaviť a vnímať genius loci danej lokality. Ponúkam Vám fotografickú prechádzku po exteriéroch Lednického okruhu.


Barcelona: Rytmy, chute a kultúra metropoly Katalánska

Pridané 10. októbra 2011

VIAC

Milovníci umenia, futbaloví fanúšikovia ale i bežní turisti ocenia pestrú mozaiku života v hlavnom meste Katalánska. Vstup do Barcelony je zároveň vstupom do iného sveta – uvoľnený južanský životný štýl, umenie, tropická vegetácia, pobrežná promenáda, trhy s rozvoniavajúcimi čerstvými delikatesami, skvostné jedlo a drinky či láska k futbalu dodávajú mestu neopakovateľnú atmosféru. Celosvetovými symbolmi Barcelony sa bezpochyby stali architektonické skvosty Antonia Gaudího zo začiatku 20. storočia.


Na potulkách Kubou

Pridané 08. októbra 2011

VIAC

Kuba nie je len najväčším karibským ostrovom, ale vďaka revolúcii z roku 1959 a následnému nástupu komunizmu a diplomatickému embrargu zo strany Spojených štátov aj jedna z najatraktívnejších svetových turistických destinácií. Oproti ostatným karibským štátom a ostrovčekom Vám neponúkne len tie najkvalitnejšie svetové cigary a preslávený rum Havanna Club, ale vďaka pomerne malému počtu amerických turistov a obmedzenému obchodu aj pocit, že ste sa vrátili v čase o niekoľko desaťročí.


Veľké porovnanie alpských lyžiarskych stredísk

Pridané 08. októbra 2011

VIAC

Zima je už za dverami a my pre Vás prinášame výber tých najlepších lyžovačiek na Slovensku, v Rakúsku, Taliansku a Švajčiarsku. Cestovanie na dovolenku nebolo nikdy jednoduchšie – zvoľte si iba destinácie, ktoré su pre Vás atraktívne, určite minimálnu kategóriu hotela, porovnajte si vybavenie hotela, cenu a nakoniec si vyberte tú najvýhodnejšiu ponuku pre Vás. Rezervácia je okamžitá a po platbe Vám už neostáva nič iné ako zbaliť si kufre a vyraziť do lyžiarskej destinácie.


Všetky cesty vedú do Ríma

Pridané 08. októbra 2011

VIAC

Ráno v Ríme začnite pohárom kvalitného, voňavého, lahodného a čerstvo upraženého espressa. Vypiť by ste ho mali na jeden hlt. Cappuccino je ďalšou alternatívou rannej kávy, vedzte však, že by ste ho nemali piť po obede a určite si šálku tejto krémovej a ťažkej kávy neobjednávajte po večeri, keď je Váš žalúdok zasýtený skonzumovaným jedlom. Vyskúšajte radšej Caffè Corretto, espresso obohatené o shot alkoholického nápoja grappa, sambuca alebo cognac.


Plavby loďou nielen pre milionárov

Pridané 08. októbra 2011

VIAC

Ak Vás neláka stráviť celú dovolenku leňošením na pláži a radšej si zvolíte aktívny relax spojený s poznávaním jednotlivých krajín, máme pre Vás skvelý tip. Plavby loďou poskytujú pohodlie a komfort luxuného hotela, zároveň však umožňujú spoznať veľké množstvo miest a krajín počas krátkeho obdobia. Zároveň sú cenovo veľmi priateľné a dostupné nielen pre tých najsolventnejších.