PremiumBLOG

blog.premiumtravel.sk

Lednice01

Lednice, Česká republika

Pridané 29. apríla 2012

NÁHĽAD

Vlakom z Bratislavy a s jedným prestupovaním v Břeclavi sa dostaneme do nádherného komplexu dvoch zámkov s úžasnými záhradami. Za jeden deň sa to nedá zvládnuť, ale taký predĺžený víkend stojí za to. Zámok Lednice sa nachádza na pravom brehu rieky Dyje. Tento komplex s nádhernými parkmi patrí medzi najkrajšie v Českej republike. Veľkolepé výzdoby interiérov s pôvodným historickým nábytkom núti človeka zastaviť sa a vnímať genius loci danej lokality.

KONTAKT:  
Web:
www.premiumtravel.sk |
Email:
blog@premiumtravel.sk |
Tel:
00421/2/ 6345 2329

Barcelona: Rytmy, chute a ...

Pridané 08. októbra 2011

NÁHĽAD

Milovníci umenia, futbaloví fanúšikovia ale i bežní turisti ocenia pestrú mozaiku života v hlavnom meste Katalánska. Vstup do Barcelony je zároveň vstupom do iného sveta – uvoľnený južanský životný štýl, umenie, tropická vegetácia, pobrežná promenáda, trhy s rozvoniavajúcimi čerstvými delikatesami, skvostné jedlo a drinky či láska k futbalu dodávajú mestu neopakovateľnú atmosféru. Celosvetovými symbolmi Barcelony sa bezpochyby stali architektonické skvosty Antonia Gaudího zo začiatku 20. storočia.

Kategrála La Sagrada Familia je monumentálna bazilika, ktorej výstavba bola zahájená v roku 1882 a do dnešného dňa nebola dokončená. Ukončenie prác na stavbe je naplánované na rok 2026, kedy uplynie 100 rokov od úmrtia Gaudího. Katedrála bola jeho posledným veľkým projektom, ktorému venoval 15 rokov svojho života nielen ako architekt, ale aj ako vedúci prác a dohliadal na získavanie financií. Posledné roky života býval na stavenisku a stal sa z neho samotár, až kým ho 7. júna 1926 pri prechádzaní cez cestu nezrazil trolejbus. Gaudí v nemocnici zraneniam podľahol.

KONTAKT:  
Web:
www.premiumtravel.sk |
Email:
blog@premiumtravel.sk |
Tel:
00421/2/ 6345 2329

Rím: Všetky cesty vedú do ...

Pridané 08. októbra 2011

NÁHĽAD

Všetky cesty vedú do Ríma – a ak tam v blízkej budúcnosti povedie aj tá Vaša, určite nebudete ľutovať. Nádych starovekej histórie a architektúry, spojený s kresťanskými tradíciami sú v priamom kontraste s ulicami preplnenými obchodmi s tým najluxusnejším tovarom, najnovšími módnymi trendmi oblečenia obyvateľov mesta či znamenitým jedlom vytvoreným z pôvodných receptúr s prvkami moderného kulinárstva a očarujúcim nočným životom. Po prílete na jedno z medzinárodných letísk – Ciampino alebo Leonardo da Vinci Airport – a následnom transporte do Ríma sa okrem výletu po pamiatkach snažte chovať ako praví Rimania a zistíte, ako si Váš pobyt vychutnáte.

Ráno v Ríme začnite šálkou kvalitného, voňavého, lahodného a čerstvo upraženého espressa. Vypiť by ste ho mali na jeden hlt. Cappuccino je ďalšou alternatívou rannej kávy, vedzte však, že by ste ho nemali piť po obede a určite si šálku tejto krémovej a ťažkej kávy neobjednávajte po večeri, keď je Váš žalúdok zasýtený skonzumovaným jedlom. Vyskúšajte radšej Caffè Corretto, espresso obohatené o shot alkoholického nápoja grappa, sambuca alebo cognac. Všeobecne odporúčanou rímskou kaviarničkou je Sant'Eustachio Il Caffè, ktorá je preslávená svojou unikátnou metódou sladenia kávy. Namiesto toho, aby ste si cukor do kávy primiešali sami, sladidlo je pridané v procese praženia kávy.

KONTAKT:  
Web:
www.premiumtravel.sk |
Email:
blog@premiumtravel.sk |
Tel:
00421/2/ 6345 2329

Praha: Pamiatky, skvelé jedlo a ...

Pridané 08. októbra 2011

NÁHĽAD

Ani sme sa nenazdali a letné dovolenkové obdobie vystriedala príjemná a teplá jeseň. Aj keď je už hlavný čas dovoleniek za nami, zaujímavým spestrením nadchádzajúcich mesiacov sa určite môže stať výlet do niektorej z okolitých európskych metropol. V našich rubrikách Vás oboznámime s miestami, ktoré by ste určite pri svojich cestách nemali vynechať, poradíme Vám dobré reštaurácie a bary a ponúkneme cenné nápady, ktoré Vám uľahčia dopravu či orientáciu v jednotlivých mestách. Prvou zastávkou na našej ceste je Praha, ktorá sa nachádza len niečo okolo 300 km od Bratislavy. Vďaka svojej polohe je ideálnym miestom pre jesenný víkendový pobyt, nakoľko po diaľnici sa do cieľa dostanete za príjemné 3 hodiny cesty a k dispozícii je tak isto vlaková alebo autobusová doprava.

Po príchode do mesta si našinec určite všimne veľké množstvo turistov v meste a dominanciu cestovného ruchu, ktorý mestu prináša nemalý zdroj príjmov. Príjemnou správou však je, že medzinárodnému štandardu sa prispôsobila aj úroveň služieb, ktorá je vo väčšine reštaurácií a barov na veľmi vysokej úrovni. Samozrejmosťou pri každej návšteve by mala byť ochutnávka tradičnej českej kuchyne, z ktorej okrem tradičného "knedlo vepřo zelo" doporučujeme aj pravú českú rakvičku alebo lahodné kozliatko. Ak sa Vám už zbiehajú slinky na zmienené špeciality, určite neoľutujete, ak navštívite reštauráciu Hybernia v tesnej blízkosti Prašnej brány a centrály ČSSD, ktorá zaujme skvelou kuchyňou, prijateľnými cenami a atraktívnym interiérom. Fanúšikom českej verzie úspešnej relácie Áno, šéfe odporúčame návštevu reštaurácií Café Imperial a Divins, prevádzkovaných uznávaným šéfkuchárom Zdeněkom Pohlreichom.

KONTAKT:  
Web:
www.premiumtravel.sk |
Email:
blog@premiumtravel.sk |
Tel:
004212/ 6345 2329

Londýn, ako ho nepoznáte

Pridané 08. októbra 2011

NÁHĽAD

Londýn je mesto, ktoré v posledných rokoch získalo popularitu medzi turistami hlavne kvôli priamemu leteckému spojeniu z Bratislavy na jedno z jeho priľahlých letísk, ako aj vďaka výhodnejšiemu výmennému kurzu eura a britskej libry. Hneď po príchode Vám dá mesto pocit multikulturality a za krátky čas budete mať možnosť stretnúť ľudí takmer zo všetkých končín sveta. Na východe mesta sa nachádza obchodná štvrť City, ktorá je centrom najväčších svetových bánk, korporácií a inštitúcií. Neklamným znakom, že sa nachádzate v tejto časti mesta je nadmerný počet obchodíkov so sandwichmi, košeľami, predajňami kávy so sebou a uponáhľaných, zahľadených ľudí. V tejto časti mesta ale určite nevynechajte preslávené trhy Spitalfields a Smithfield, ktoré Vás okamžite pohltia svojou neopakovateľnou atmosférou. Najdôležitejšou pamiatkou, ktorú si určite nesmiete nechať ujsť je katedrála St Paul's, ktorá je umiestnená na najvyššom bode v londýnskom City.

Aj keď pri pohľade na mapu sa Vám môže zdať, že jednotlivé pamiatky nie sú od seba veľmi vzdialené, vedzte, že vzdialenosti sú v Londýne značné a jedno zlé zabočenie Vám môže cestu predĺžiť aj o niekoľko desiatok minút. Výhodou je preto využívať premyslenú sieť dopravy.Pre metro aj autobusy si môžete zakúpiť denný alebo niekoľkodňový turistický lístok, ale oveľa výhodnejšie je obstarať si kartu Oyster, ktorú si nabijete požadovanou sumou a pri každej ceste sa Vám z karty stiahne náležité cestovné. Pokiaľ cez deň dosiahnete cestovné v sume denného cestovného lístka, každá Vaša ďalšia cesta už nebude spoplatnená. Kartu Oyster si môžete zakúpiť v každej stanici metra a vo vybraných trafikách.

KONTAKT:  
Web:
www.premiumtravel.sk |
Email:
blog@premiumtravel.sk |
Tel:
00421/2/ 6345 2329

Kuba: Návšteva Ostrova ...

Pridané 08. októbra 2011

NÁHĽAD

Kuba nie je len najväčším karibským ostrovom, ale vďaka revolúcii z roku 1959 a následnému nástupu komunizmu a diplomatickému embargu zo strany Spojených štátov aj jedna z najatraktívnejších svetových turistických destinácií. Oproti ostatným karibským štátom a ostrovčekom Vám neponúkne len tie najkvalitnejšie svetové cigary a preslávený rum Havanna Club, ale vďaka pomerne malému počtu amerických turistov a obmedzenému obchodu aj pocit, že ste sa vrátili v čase o niekoľko desaťročí.

Pre vstup do krajiny budete potrebovať platné turistické vízum, ktoré je vydávané zastupiteľským úradom Kuby v Bratislave. Poplatok je 25 USD a vystavenie môže trvať aj niekoľko dní, preto sa pred zakúpením last minute zájazdu uistite, že potrebné doklady získate pred Vaším odletom, nakoľko napriek možnosti vybaviť si vízum priamo na letisku na Kube niektoré letecké spoločnosti môžu odoprieť cestujúcim vstup na palubu bez predloženia platného víza. Podnebie na Kube je tropické a najvhodnejšie obdobie pre cestu je od decembra do mája, kedy v spadne v krajine najmenej zrážok. Pokiaľ ste však ochotní niesť riziko, že sa počas pár dní Vášho pobytu môžu vyskytnúť prehánky, je vhodné Kubu navštíviť aj v mesiacoch jún a začiatkom júla, kedy je v krajine menej turistov a ceny hotelov sú oveľa priaznivejšie, ako v hlavnej sezóne. Turistickým platidlom na Kube je Convertible Peso (CUC), ktoré si môžete zameniť priamo na ostrove. Nezamieňajte však americké doláre, ktoré majú na Kube znevýhodnený výmenný kurz.

KONTAKT:  
Web:
www.premiumtravel.sk |
Email:
blog@premiumtravel.sk |
Tel:
00421/2/ 6345 2329

Porovnanie TOP stredísk ...

Pridané 08. októbra 2011

NÁHĽAD

Zima je už za dverami a my pre Vás prinášame výber tých najlepších lyžovačiek na Slovensku, v Rakúsku, Taliansku a Švajčiarsku. Cestovanie na dovolenku nebolo nikdy jednoduchšie – zvoľte si iba destinácie, ktoré sú pre Vás atraktívne, určite minimálnu kategóriu hotela, porovnajte si vybavenie hotela, cenu a nakoniec si vyberte tú najvýhodnejšiu ponuku pre Vás. Rezervácia je okamžitá a po platbe Vám už neostáva nič iné ako zbaliť si kufre a vyraziť do lyžiarskej destinácie. Neváhajte preto a pozrite si náš výber dovoleniek.

Pre lepšiu orientáciu v ponukách domácich a zahraničných dovoleniek Vám prinášame stručný prehľad charakteristík a cien lístkov vo vybraných lyžiarskych strediskách: STUBAI, KITZBÜHEL, ZILLERTAL ARENA, VAL DI SOLE, VAL DI FASSA, BORMIO

KONTAKT:  
Web:
www.premiumtravel.sk |
Email:
blog@premiumtravel.sk |
Tel:
00421/2/ 6345 2329

Všetko o plavbách loďou

Pridané 08. októbra 2011

NÁHĽAD

Ak Vás neláka stráviť celú dovolenku leňošením na pláži a radšej si zvolíte aktívny relax spojený s poznávaním jednotlivých krajín, máme pre Vás skvelý tip. Plavby loďou poskytujú pohodlie a komfort luxusného hotela, zároveň však umožňujú spoznať veľké množstvo miest a krajín počas krátkeho obdobia. Je len na Vás, či si zvolíte spoznávanie prístavov stredomoria, severské fjordy alebo tropický Karibik. Po tom, ako ste si zvolili oblasť plavby, mali by ste zvážiť, o aký typ plavby sa jedná. Chcete sa zamerať na históriu lokality a stráviť väčšinu dňa prehliadkami, alebo preferujete zábavu a aktivity na lodi? Každá loď je jedinečná a preto poskytuje rozdielne príležitosti pre strávenie Vášho voľného času. Dôkladne si preto preštudujte program výletu a porovnajte, koľko času strávi daná loď na mori a koľko v prístave, nakoľko sa pomery môžu značne odlišovať. Rovnako si zvážte, kto je cieľovou skupinou plavby – sú to seniori, mladí, single alebo páry?

Ak ste sa už rozhodli pre strávenie Vašej dovolenky na mori a vybrali si aj konkrétnu loď, máme pre Vás niekoľko tipov, ako si ju čo najviac spríjemniť. Pokiaľ sa bojíte morskej choroby, najlepšie je plaviť sa v oblasti miernejšieho mora – Stredozemné more v lete a Karibik v zime. Zvoľte si trasy, kde čo najviac času trávite v prístavoch a presúvate sa iba v noci. Všetky lode sú v súčasnosti vybavené stabilizátorom, ale ak hľadáte miesto, kde budete pociťovať chvenie najmenej, vyberte si kajutu v strede lode a na čo najnižšom poschodí. Pre každý prípad by ste si však mali pribaliť lieky proti nevoľnosti. V prípade potreby je na lodi k dispozícii odborná lekárska starostlivosť 24 hodín denne. Služby lekára však nie sú zahrnuté v cene plavby.

KONTAKT:  
Web:
www.premiumtravel.sk |
Email:
blog@premiumtravel.sk |
Tel:
00421/2/ 6345 2329