PremiumBLOG

blog.premiumtravel.skKam na lyžovačku: veľké porovnanie TOP európskych lyžiarskych stredísk

Pridané 08. októbra 2011

Zima je už za dverami a my pre Vás prinášame výber tých najlepších lyžovačiek na Slovensku, v Rakúsku, Taliansku a Švajčiarsku. Cestovanie na dovolenku nebolo nikdy jednoduchšie – zvoľte si iba destinácie, ktoré sú pre Vás atraktívne, určite minimálnu kategóriu hotela, porovnajte si vybavenie hotela, cenu a nakoniec si vyberte tú najvýhodnejšiu ponuku pre Vás. Rezervácia je okamžitá a po platbe Vám už neostáva nič iné ako zbaliť si kufre a vyraziť do lyžiarskej destinácie. Neváhajte preto a pozrite si náš výber dovoleniek.

Pre lepšiu orientáciu v ponukách domácich a zahraničných dovoleniek Vám prinášame stručný prehľad charakteristík a cien lístkov vo vybraných lyžiarskych strediskách:

STUBAI

Údolie Štubajského ľadovca je nielen najväčšou ľadovcovou lyžiarskou oblasťou v Rakúsku so 110 km zjazdoviek členených od jednoduchých až po tie najnáročnejšie, ale aj strediskom vyhláseným prestížnou cestovateľskou príručkou SkiGuide ako najlepšie lyžiarske stredisko pre rodiny s deťmi. K dispozícii je komfortné rodinné ubytovanie, lyžiarsky areál postavený pre potreby detí ako aj služba opatery detí pre rodičov, ktorí si chcú užiť trošku súkromia. Sneh v oblasti Stubai je garantovaný od októbra do júna v nadmorských výškach 1 750 až 3 210 m.n.m. Skvelou ponukou lyžiarskeho strediska je permanentka pre deti do 10 rokov lyžujúcich v spoločnosti rodiča zadarmo!

Ceny lyžiarskych permanentiek (dospelý / dieťa)

Denný lístok od 11:00 2 dni 5 dní
€40  / €20 €36.50 / €18.30 €77.50 / €38.80 €165 / €82.50

KITZBÜHEL

Lyžiarska oblasť Kitzbühel je pravým stelesnením romantického šarmu, športového ducha a okúzľujúceho čara okolitého prostredia. Rozprávkové prostredie mestečka Gamsstadt spojené s nekonečnými lyžiarskymi a inými športovými možnosťami nadchne aj toho najnáročnejšieho hosťa. Vďaka rozmanitému kultúrnemu programu zahrňujúcemu festivaly medzinárodného významu Kitzbühel každoročne navštívi viac ako milión návštevníkov. Väčšina lyžiarskych zjazdoviek sa rozkladá v nadmorskej výške do 2000 m.n.m. a dobré snehové podmienky v oblasti pretrvávajú až do konca apríla.

Lyžiarska oblasť je vhodná aj pre deti a začiatočníkov, nakoľko v každom mieste údolia sú k dispozícii bezplatné cvičné vleky. Vďaka lanovke 3S Bahn bolo lyžiarom umožnené jednoducho sa presúvať medzi areálmi Hahnenkamm/Pengelstein a Jochberg/Resterhöherde a získať tak jedinečný zážitok zo spoznávania celej oblasti. Celá oblasť je priechodná v oboch smeroch od Aschau až do Pass Thurn bez nutnosti využiť autobusovú kyvadlovú dopravu.

Ceny lyžiarskych permanentiek (dospelý / dieťa)

Denný lístok od 11:00 2 dni 5 dní
€ 42,50 / € 21,50 € 39 / € 19,50 € 81 / € 40,50 € 176 / € 88

Texas Trip 2010: Abandoned ranch

ZILLERTAL ARENA

Vďaka skvelým lyžiarskym podmienkam, idylickým horským barom a reštauráciám, lyžiarskym škôlkam pre najmenších a neopakovateľným panoramatickým scenériám je oblasť Zillertal Arena známa ako alpské siedme nebo zimnej dovolenky. Geografickým a historickým centrom údolia Zillertal je horské mestečko Zell am Ziller, nachádzajúce sa v nadmorskej výške 580m.n.m. Okrem výborných snehových podmienok oblasť ponúka aj skvelé možnosti športového vyžitia. Návštevníci si môžu vyskúšať jazdu na psích záprahoch, ryžovanie zlata, curling alebo korčuľovanie. Zillertal Arena je jednou z najmodernejších lyžiarskych oblastí Rakúska a disponuje zjazdovými traťami v celkovej dĺžke 166 km. NOVINKOU je "Arena Skyliner", závesná lanová dráha, na ktorej si okrem množstva adrenalínu užijete aj jedinečný pohľad na okolitú prírodu.

Ceny lyžiarskych permanentiek (dospelý / dieťa)

Denný lístok od 12:00 2 dni 5 dní
€42.50 / €19.10 €32.10 / €14.50 €83 / €37.50 €176 / €79

VAL DI SOLE

Ak váhate, či túto zimu navštíviť údolie Val di Sole vedzte, že celá oblasť má najustálenejšie počasie v Aplách a Dolomitoch, s viac ako 300 slnečnými dňami v roku. VAl di Sole totiž v preklade znamená Slnečné údolie. V stredisku sa nachádza 290 km zjazdoviek a 115 lanových dráh. Samozrejmosťou je možnosť lyžovať vo viacerých prepojených strediskách: Marilleva - Folgarida - Madonna di Campiglio - Pinzolo - Pejo - Passo Tonale - Ponte di Legno. Významným ľadovcom oblasti Presena, kde sa sneh udrží po celý rok, a okrem lyžovania stredisko poskytuje možnosť relaxu v termálnych kúpeľoch (Pejo). Pre milovníkov zimných športov oblasť ponúka sankársku dráhu, snowpark a rozsiahlu sieť bežeckých tratí.

Ceny lyžiarskych permanentiek (dospelý / dieťa)

Denný lístok od 2 dni 5 dní
€34 / - - / - €66 / - €151 / -

Texas Trip 2010: Abandoned ranch

VAL DI FASSA

Absolútnou lyžiarskou lahôdkou nielen oblasti Dolomiti Superski, ale aj celého Talianska je bezpochyby areál Val di Fassa, nachádzajúci sa na prepojenom okruhu Sella Ronda, ktorý umožňuje súvislé lyžovanie v oboch smeroch medzi strediskami Val di Fassa - Arraba - Alta Badia - Val Gardena. Lyžiari začiatočníci ocenia miernejšie svahy v Alta Badii a najstaršiu lyžiarsku školu v Taliansku Canazei Marmolada, zatiaľ čo profesionáli si vychutnajú tie najnáročnejšie závodné trate v Arrabe. Najvyššou horou masívu je Marmolada (3 343 m.n.m), ktorá Vám poskytne čarovný pohľad na okolité hory a nadšenci sa na vrchol môžu namiesto lanovky nechať vyviesť helikoptérou.

Ceny lyžiarskych permanentiek (dospelý / dieťa)

Denný lístok od 12:30 2 dni 5 dní
€39 / €28 €27 / €22 - / - €176 / -

BORMIO

Bormio bezpochyby patrí k jedným z najrenomovanejších a najexkluzívnejších lyžiarskych stredísk v Európe. Nachádza sa v tesnej blízkosti Švajčiarska a už viac ako 2000 rokov je presláveným kúpeľným strediskom celého regiónu! Lyžiarska oblasť bola pre svoje dobré zázemie a kvalitné svahy zvolená dejiskom majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní v rokoch 1985 a 2005. Stredisko disponuje 50 km lyžiarskych tratí a 16 vlekmi. V Bormiu si prídu na svoje lyžiari všetkých úrovní a pre Váš odpočinok je Vám k dispozícii 9 termálnych prameňov a termálne kúpalisko. Nenapodobiteľnou súčasťou pobytu sa stane aj malebná atmosféra mesta s útulnými barmi, reštauráciami, kaviarňami či divadlami, múzeami a kinami.

Ceny lyžiarskych permanentiek (dospelý / dieťa)

Denný lístok od 11:00 2 dni 5 dní
- / - - / - - / - - / -

Texas Trip 2010: Abandoned ranch

Pozrite si, koľko môžete ušetriť pri kúpe dovolenky cez premiumtravel.sk!

UVEDENÉ SÚ KONEČNÉ CENY VRÁTANE VŠETKÝCH POVINNÝCH PRÍPLATKOV!

SLOVENSKO

Lokalita Tatranská Lomnica Štrbské Pleso Štrbské Pleso
Hotel

Sorea Titris***

Toliar***

Fis***

Strava Polpenzia Raňajky Polpenzia
Odchod 07.01.2012 10.01.2012 07.01.2012
Dĺžka pobytu 5 Dní 5 Dní 5 Dní
Cena PremiumTravel.sk € 66,5 € 128,25 € 368,6

Cena kamenná cestovka

Ušetríte 2 osoby - € - € - €

RAKÚSKO

Lokalita Stubaital Kitzbühel Zillertal Arena
Hotel

Tyrol***

Berghotel Alpen****

Landgut Zapfenhof****

Strava Polpenzia Polpenzia Polpenzia
Odchod      
Dĺžka pobytu 6 Dní 6 Dní 5 Dní
Cena PremiumTravel.sk € 212 € 284,2 € 333,1

Cena kamenná cestovka

Ušetríte 2 osoby - € - € - €

TALIANSKO

Lokalita Val Di Sole Val Di Fassa Bormio
Hotel

Sciatori***

Madonnina***

Baita Dei Pini****

Strava Polpenzia Polpenzia Polpenzia
Odchod      
Dĺžka pobytu 8 Dní 8 Dní 8 Dní
Cena PremiumTravel.sk € 263,35 € 379,25 € 605,35

Cena kamenná cestovka

Ušetríte 2 osoby - € - € - €