PremiumBLOG

blog.premiumtravel.sk

Plavby loďou nielen pre milionárov

Pridané 08. októbra 2011

Ak Vás neláka stráviť celú dovolenku leňošením na pláži a radšej si zvolíte aktívny relax spojený s poznávaním jednotlivých krajín, máme pre Vás skvelý tip. Plavby loďou poskytujú pohodlie a komfort luxusného hotela, zároveň však umožňujú spoznať veľké množstvo miest a krajín počas krátkeho obdobia. Je len na Vás, či si zvolíte spoznávanie prístavov stredomoria, severské fjordy alebo tropický Karibik. Po tom, ako ste si zvolili oblasť plavby, mali by ste zvážiť, o aký typ plavby sa jedná. Chcete sa zamerať na históriu lokality a stráviť väčšinu dňa prehliadkami, alebo preferujete zábavu a aktivity na lodi? Každá loď je jedinečná a preto poskytuje rozdielne príležitosti pre strávenie Vášho voľného času. Dôkladne si preto preštudujte program výletu a porovnajte, koľko času strávi daná loď na mori a koľko v prístave, nakoľko sa pomery môžu značne odlišovať. Rovnako si zvážte, kto je cieľovou skupinou plavby – sú to seniori, mladí, single alebo páry?

Ak ste sa už rozhodli pre strávenie Vašej dovolenky na mori a vybrali si aj konkrétnu loď, máme pre Vás niekoľko tipov, ako si ju čo najviac spríjemniť. Pokiaľ sa bojíte morskej choroby, najlepšie je plaviť sa v oblasti miernejšieho mora – Stredozemné more v lete a Karibik v zime. Zvoľte si trasy, kde čo najviac času trávite v prístavoch a presúvate sa iba v noci. Všetky lode sú v súčasnosti vybavené stabilizátorom, ale ak hľadáte miesto, kde budete pociťovať chvenie najmenej, vyberte si kajutu v strede lode a na čo najnižšom poschodí. Pre každý prípad by ste si však mali pribaliť lieky proti nevoľnosti. V prípade potreby je na lodi k dispozícii odborná lekárska starostlivosť 24 hodín denne. Služby lekára však nie sú zahrnuté v cene plavby.

Po zakúpení plavby cez portál premiumtravel.sk okrem dovolenkového voucheru obdržíte aj špecifické dokumenty potrebné pre plavbu, ako sú palubné lístky, menovky na batožinu, kontaktné tel.čísla atď. Pre urýchlenie procesu registrácie v deň naloďovania odporúčame registráciu cez internet niekoľko dní vopred, ktorú poskytuje väčšina plavebných spoločností. V deň vyplávania tak ušetríte čas, keďže registrované údaje budú len overené pri naloďovaní.

Dôležitou súčasťou prípravy na každú plavbu je výber správneho oblečenia. Pri severských plavbách si nezabudnite teplé a vetru odolné šatstvo, pri stredomorských a karibských plavbách zas ľahký odev zo vzdušných materiálov, krátke tričká a nohavice. Ľahkú vetrovku oceníte počas prípadných tropických alebo letných búrok. Pre pohodlie na palube si pribaľte aj protišmykovú obuv a pre prípadné výlety Vám budú užitočné aj pevné pohodlné topánky. Nezabudnite si však zbaliť aj spoločenské oblečenie (kokteilové šaty pre dámy a tmavý oblek s kravatou alebo motýlikom pre pánov) pre príležitosti uvítacej coctail party a rozlúčkového Gala večera v posledný deň pred koncom plavby. Na večere budete vo väčšine reštaurácií potrebovať dlhé nohavice a košeľu, prípadne polo tričko, nakoľko klasické trička a krátke nohavice zväčša nie sú povolené.

Ak už nastal deň Vášho odchodu a Vy ste sa úspešne nalodili, okamžite pocítite obrovské rozmery kolosu, na ktorom sa budete nasledujúce dni plaviť a objavíte nespočetné množstvo spôsobov, ako stráviť svoj voľný čas v tomto obrom plávajúcom hoteli. Podľa typu a vybavenia lode Vám budú k dispozícii bazény, tenisové alebo squashové kurty, minigolf, futbalové alebo basketbalové ihriská, horolezecká stena, tobogány, umelé vlny a surfovanie, divadlá, kiná, reštaurácie a bufety.

Počas celej plavby sa o Vaše pohodlie bude starať izbový steward, ktorý je pridelený pre každú kajutu. Je k Vašim službám a v prípade akýchkoľvek požiadaviek ho neváhajte kontaktovať. Pri nalodení obdržíte kartu Sail & Sign, ktorá bude nielen kľúčom od Vašej kajuty, ale zároveň Vám na ňu budú účtované všetky poplatky a služby, ktoré na lodi využijete. Ak ste videli film Titanic a myslíte si, že hostia vo vyššej triede kajút majú k dispozícii lepšiu úroveň služieb, vedzte, že tomu tak nie je. Na lodiach sú pre všetkých návštevníkov bez rozdielu poskytované služby First Class a všetci hostia majú rovnaký prístup na všetky miesta na lodi a budú im poskytnuté všetky služby bez prihliadnutia na daný typ ubytovania / kajuty.

Samozrejmosťou na každej lodi je aj veľké množstvo rozmanitých obchodov, ktoré ponúkajú tovar za výhodné DUTY FREE ceny (bez DPH). Tovar zahŕňa všetko od šperkov, hodiniek, kozmetiky, oblečenia až po rôzne suveníry. Za prijateľné ceny sa dá obstarať aj alkohol a tabakové výrobky. Počas zastávok v prístavoch odporúčame navštíviť aj lokálne obchody, v ktorých sa dajú zakúpiť zaujímavé suveníry, ako aj výrobky za rozumné ceny. Počas cesty sa o všetkých zaujímavostiach dozviete z lodných novín, ktoré Vám lodný poštár doručí priamo do kajuty večer pred tým, ako pôjdete spať. Môžete si tak lepšie naplánovať Váš program na nasledujúci deň. K dispozícii Vám budú hodiny cvičenia (zväčša bez príplatku), kde sa môžete venovať joge, aerobiku, bodywalku, powerwalku či sa naučiť základy kickboxu. Pre účasť na športových aktivitách je nevyhnutná športová uzatvorená obuv (napr. tenisky). Priaznivci golfu sa môžu zúčastniť golfovej akadémie pod dohľadom profesionálneho trénera a tí, ktorých zaujíma príprava jedla na palube, sa môžu prihlásiť na prehliadku kuchyne (Galley Tour). Pred večerou sa dámyi môžu nechať skrášliť v kozmetických a kaderníckych salónoch a neskôr si spolu so svojimi partnermi vychutnávať napätú atmosféru rulety, pokru alebo blackjacku v lodnom kasíne či zabaviť sa pri hre bingo, v ktorej môžete dokonca vyhrať aj ďalšiu plavbu loďou zdarma.

VYBERTE SI NIEKTORÚ Z NEZABUDNUTEĽNÝCH PLAVIEB Z PONUKY PREMIUMTRAVEL.SK:

Všetky ceny sú konečné vrátane všetkých poplatkov!

Plavba Oblasť Strava Dĺžka pobytu Konečná cena
Costa Luminosa 4* Karibik Plná penzia 8 dní € 419
Costa Victoria 4* Stredomorie Plná penzia 8 dní € 539
Costa Favolosa 4,5* Stredomorie Plná penzia 8 dní € 599
Costa Serena 4* Kanárske o. Plná penzia 12 dní € 734
Costa Favolosa 4,5* Dubaj
Plná penzia
8 dní
€ 724
Costa Deliziosa 4* Stredomorie
Plná penzia
12 dní
€ 1 124