PremiumBLOG

blog.premiumtravel.sk

Praha: Pamiatky, skvelé jedlo a výlet, na ktorý nezabudnete

Pridané 08. októbra 2011

Ani sme sa nenazdali a letné dovolenkové obdobie vystriedala príjemná a teplá jeseň. Aj keď je už hlavný čas dovoleniek za nami, zaujímavým spestrením nadchádzajúcich mesiacov sa určite môže stať výlet do niektorej z okolitých európskych metropol. V našich rubrikách Vás oboznámime s miestami, ktoré by ste určite pri svojich cestách nemali vynechať, poradíme Vám dobré reštaurácie a bary a ponúkneme cenné nápady, ktoré Vám uľahčia dopravu či orientáciu v jednotlivých mestách. Prvou zastávkou na našej ceste je Praha, ktorá sa nachádza len niečo okolo 300 km od Bratislavy. Vďaka svojej polohe je ideálnym miestom pre jesenný víkendový pobyt, nakoľko po diaľnici sa do cieľa dostanete za príjemné 3 hodiny cesty a k dispozícii je tak isto vlaková alebo autobusová doprava.

Po príchode do mesta si našinec určite všimne veľké množstvo turistov v meste a dominanciu cestovného ruchu, ktorý mestu prináša nemalý zdroj príjmov. Príjemnou správou však je, že medzinárodnému štandardu sa prispôsobila aj úroveň služieb, ktorá je vo väčšine reštaurácií a barov na veľmi vysokej úrovni. Samozrejmosťou pri každej návšteve by mala byť ochutnávka tradičnej českej kuchyne, z ktorej okrem tradičného "knedlo vepřo zelo" doporučujeme aj pravú českú rakvičku alebo lahodné kozliatko. Ak sa Vám už zbiehajú slinky na zmienené špeciality, určite neoľutujete, ak navštívite reštauráciu Hybernia v tesnej blízkosti Prašnej brány a centrály ČSSD, ktorá zaujme skvelou kuchyňou, prijateľnými cenami a atraktívnym interiérom. Fanúšikom českej verzie úspešnej relácie Áno, šéfe odporúčame návštevu reštaurácií Café Imperial a Divins, prevádzkovaných uznávaným šéfkuchárom Zdeněkom Pohlreichom.

Doprava v Prahe je riešená veľmi dobre a sieť autobusových, električkových liniek a metro zabezpečujú ľahkú dostupnosť akéhokoľvek bodu mesta. Pri cestovaní sa oplatí využiť zvýhodnené ceny električkových a metro lístkov, ktorých výhodou je možnosť kombinovať oba typy dopravy po zakúpení jedného lístku (24 CZK – 30 minút, 32 CZK – 90 minút, 110 CZK - 24 hodín, 310 CZK - 72 hodín).

Počas samotnej prehliadky Prahy by ste určite nemali vynechať šesť častí, ktoré sú pre mesto príznačné. Prehliadku začnite na Pražskom hrade a Hradčanoch, kde Vás upúta Chrám sv. Víta, Kráľovské záhrady a Loretánské námestie. V priľahlej Zlatej uličke, ktorá pozostáva zo súboru farebných domčekov "pritisknutých" na hradný múr určite neprehliadnite dom č.22, ktorý bol domovom Franca Kafku v rokoch 1916-1917. Pri následnom zostupe z Hradčian Vás uchváti malebný výhľad na rozľahlé mesto, v ktorom spozorujete veľké množstvo typických veží rozmanitých veľkostí a tvarov. O niečo nižšie sa nachádza Nerudova ulica, známa svojím strmým sklonom, ktorá spája Hradčany a Malú Stranu. V týchto miestach za zmienku určite stojí Valdštejnský palác a záhrada, ktorý je sídlom Senátu Parlamentu ČR.

Z Malej Strany sa do pražského Starého Mesta presuňte po preslávenom Karlovom moste, ktorý je najstarším mostom v Prahe. Jeho výstavba začala v roku 1357. Po prekročení hranice Starého Mesta nasmerujte svoje kroky na Staromestské námestie, preslávené vďaka Pražskej radnici s Orlojom z roku 1440 - zrejme najlepšie zachovanému stredovekému Orloju vôbec, ktorý je v prevádzke už neuveriteľných 601 rokov! Ďalšou pamiatkou, ktorú by ste nemali prehliadnuť, je rokokový Palác Goltz-Kinských, z balkóna ktorého prehovoril aj Klement Gottwald vo februári 1948 na počesť úspešného komunistického prevratu v Československu. Neďaleko Staromestského námestia nájdeme Prašnú bránu, ktorá bola v 17. storočí využívaná ako skladisko pušného prachu. Naproti sa nachádza nádherný secesný Obecný dom a v okolí je možné navštíviť veľké množstvo koncertov a iných kultúrnych podujatí.

SKVELÉ PONUKY HOTELOV V PRAHE:

POROVNAJTE SI NAŠE CENY. Pri kúpe ubytovania cez premiumtravel.sk naozaj ušetríte.

U nás výhodnejšie ako cez zľavový portál! Ceny sú uvádzané za izbu a noc.

HOTEL Iný portál PremiumTravel.sk UŠETRÍTE
Fortuna West Hotel*** € 30 € 27 - € 3
Otakar Hotel*** € 67 € 34 - € 34
Hotel U Tri Korunek**** € 37 € 35 - € 2
Parkhotel Praha**** € 57 € 36 - € 21
Manes Hotel****
€ 71
€ 49
- € 22
Hotel Esplanade*****
€ 110
€ 85
- € 25